لوله بوبین

لوله بوبین یا لوله دوکی از آن دسته از محصولاتی ست که همه ما با آن سر و کار داشته ایم و آن را دیده ایم که در جنس های مقوایی و پی وی سی تولید می شود. از لوله بوبین برای رول دستمال کاغذی، سلفون، چسب و شاید ده ها چیز دیگر استفاده می شود. در ادامه شما را با انواع لوله بوبین و کاربردهای آن در صنایع مختلف بیشتر آشنا می کنیم.

انواع لوله بوبین

لوله های دوکی به شکل استوانه های تو خالی بوده و با دو جنس مقوایی و پی وی سی تولید می شوند که هر یک کاربرد های مختلفی در صنایع مختلف دارند که با توجه به نیاز مشتریان با ضخامت مختلف قابل تولید هستند.

  • لوله های دوکی مقوایی از لایه های خمیری شکل کاغذ در ضخامت های مختلف تولید می شوند که معمولا از این محصولات برای رول دستمال کاغذی، سلفون و رول سفره یک بار مصرف استفاده می شود و نسبت به لوله های پی وی سی یا فلزی، وزن کمتر و قیمت پایین تری دارند. همچنین امکان چاپ نوشته یا لوگو روی این دوک ها وجود دارد. هدف اصلی از تولید لوله های مقوایی، برای جلوگیری از آسیب دیدن محصولات و یا چروک شدن آن ها است.
  • لوله های دوکی پی وی سی که از جنس پلی وینیل کلراید (به اختصار PVC) می باشد و به صورت چند لایه و بنا به نظر مشتریان در متراژ و وزن های مختلف در شرکت وطن گسترده ایرانیان تولید می شوند.

کاربرد لوله بوبین پی وی سی

لوله های دوکی پی وی سی، در صنایع مختلفی از جمله تولید نایلون، بنر و فلکسی، شیرینگ، تولید نخ قرقره و پارچه کاربرد های زیادی دارند که در ادامه به طور مفصل کاربرد لوله بوبین پی وی سی در هر یک از صنایع می پردازیم.

تولید کننده نایلون و شیرینگ

لوله های دوکی پی وی سی نسبت به لوله های مقوایی از استحکام و طول عمر بیشتری برخوردارند و کارآمدی بیشتری نسبت به لوله های مقوایی دارند. پیشنهاد ما به افرادی که بعنوان تولیدکننده نایلون و نایلون های شیرینگ فعال هستند، استفاده از لوله های دوکی پی وی سی به جای دوک های
مقوایی است چرا که کاربرد بیشتری داشته، همچنین قیمت مناسب تری داشته و بهترین گزینه برای صادرات نایلون است.

تولید کننده پارچه

همواره بحثی که رابطه با استفاده از طاقه های پارچه تولیدی در کارخانجات نساجی وجود دارد، راحتی در جابجایی، حمل و استفاده از طاقه های پارچه برای خیاط ها و فروشندگان پارچه است. با توجه به وزن پایین لوله های دوکی PVC نسبت به سایر دوک های موجود در بازار، بهترین گزینه برای تولید کنندگان پارچه می باشد. همچنین امکان استفاده چند باره از لوله های بوبین پی وی سی برای تولیدکنندگان وجود دارد که وجه تمایز این دوک ها نسبت به لوله های مقوایی و کاغذی موجود در بازار می باشد.

تولید کننده نخ و قرقره

از گذشته تا به حال از لوله دوکی PVC در صنعت تولید نخ قرقره استفاده می شود. همچنین اگر این محصولات با استفاده مواد بازیافتی تولید شده به بازار عرضه شود، انتخاب مناسب تر و مقرون به صرفه تری نسبت به نخ و قرقره های عرضه شده با سایر دوک ها، برای مشتریان این صنعت خواهد بود.

تولید کننده بنر و فلکسی

لوله های دوکی برای رول کردن بنر استفاده می شوند. با توجه به اینکه لوله های دوکی پی وی سی، استحکام بالاتر و تحمل وزن بیشتری نسبت به دوک های مقوایی و کاغذی دارند، انتخاب مناسب تری برای تولیدکنندگان بنر و فلکسی و افراد فعال در حوزه چاپ بنر می باشد.